Blog

Výběr vhodného roštu

V posteli trávíme zhruba třetinu svého života. Aby ale mohla plnit svůj účel jako relaxační zóna, věnujte kromě výběru správné matrace pozornost i roštu. Nosnou roli v pravém slova smyslu hraje právě rošt do postele. Přečtěte si zde, který typ roštu do vaší postele vybrat a co byste měli před nákupem roštu zvážit. Ne každý rošt je totiž vhodný pro každou matraci. Je tedy důležité předem zkontrolovat vhodnost kombinace vámi vybrané matrace a roštu, abyste si svůj požitek ze spánku mohli plně vychutnat.

Největší rozdíl u roštů je v použitém materiálu, rošty dělíme na laťové a lamelové:

Laťové rošty

Základem jsou pevné latě. Je to běžný typ roštu, který je vhodný jak pro pružinové matrace, tak i pro pěnové matrace. Laťové rošty jsou díky svým pevným latím stavěné na vyšší nosnosti. Avšak také díky pevným latím, které neumožňují žádné tvarování, mohou deformovat pěnovou matraci. Laťové rošty jsou dostupné v pevném rámu nebo s polohováním. 

Lamelové rošty

Základem jsou pružné lamely. Pružné lamely pomáhají vyrovnávat vaše tělo během spánku a tím zajišťují komfortní odpočinek. Lamelový rošt zároveň díky své struktuře zajišťuje dobré odvětrávání matrace a tím i zdravé klima postele. Stejně jako matrace, i lamelový rošt by měl být přizpůsoben vašim osobním požadavkům. K dispozici jsou rámy s několika zónami, které poskytují ideální oporu pro vaše tělo a stabilizují vaši páteř. Mnoho lamelových roštů má také nastavitelnou tuhost a hodí se pro různé typy postav.

Další způsob dělení roštů je na pevné nebo polohovací:

Pevné rošty (lamelové i laťové)

Pevné rošty nemají kromě případného výklopu (vstup do úložného prostoru) žádnou jinou funkci, než že slouží jako dobrý podklad pro matraci.

Polohovací rošty (lamelové i laťové)

Polohovací rošty jsou přizpůsobeny na polohování v oblasti nohou a hlavy, polohování může být buď ruční nebo motorové. Polohovací rošt tedy zajištuje větší komfort a dokáže z postele vytvořit i místo vhodné k jiným činnostem, například ke čtení.

Máte otázky? Na vaše dotazy vám rád odpoví Martin Matouš 774 038 296  

Blog

21.11.2022