Blog

Boxspring postel s taštičkovou nebo bonelovou matrací

Boxspringové postele (Americké postele) jsou vysoké a velmi pohodlné. U těchto postelí se nemusíte bát dodatečného výběru roštu nebo matrace, protože tyto postele jsou dostupné již v kompletním balení. Místo klasického roštu mají postele boxspring integrovanou matraci s pružinovým jádrem, díky čemuž jsou obzvlášť měkké a pohodlné. Boxspring postele jsou vhodné i pro starší lidi a osoby s problémy se zády, jelikož větší výška ložné plochy postele (50 až 70 cm) zajišťuje snazší a komfortnější vstávání a ulehávání.

V případě výběru postele boxspring nastává ještě otázka, zda zvolit matrace bonelové nebo matrace taštičkové. Obě se řadí mezi pružinové matrace, nicméně i přesto se od sebe významně liší.

Pružinové matrace mají jádro z ocelových spirálových pružin, které poskytují tělu potřebnou oporu. Pružiny jsou pro zvýšení komfortu ještě obklopené slabší pěnovou vrstvou a mají obvodový pěnový rámeček. Vzhledem k tomu, že tyto matrace mají velké dutiny uvnitř (nejsou vyrobeny z jednoho pevného kusu materiálu), rychle odvádějí vlhkost a zajišťují dobré klima na spaní. Proto jsou vhodné i pro ty, kteří se v noci snadno potí. Pružiny umožnují výbornou cirkulaci vzduchu v celé matraci, což zabraňuje růstu plísní.

 

 

Taštičková matrace má jednotlivé pružiny uložené v tzv. taštičkách. Díky tomuto provedení jsou jednotlivé pružiny schopny lépe reagovat na zatížení, a tedy přizpůsobit se tělu. Těchto taštiček s pružinami se v matraci nachází přibližně 200 na metru čtverečním.

 

 

 

Bonelová matrace má pružiny vzájemně spojené, na zatížení tedy reagují i okolní pružiny. S tímto však souvisí i hlavní výhoda bonelové matrace, a tou je její možná vyšší nosnost. Z tohoto důvodu jsou tyto matrace vhodné třeba i do hotelů a ubytovacích zařízení.

 

Máte otázky? Na vaše dotazy vám rád odpoví Martin Matouš 774 038 296  

Blog

22.11.2022