Sedací souprava - sedačka - gauč

Sedací soupravy jsou srdcem obývacího pokoje. Jsou místem setkávání, odpočinku a relaxace. Tento multifunkční kus nábytku přináší do interiéru harmonii mezi stylovým designem, pohodlím a praktičností. Ať už se jedná o rodinný filmový večer, posezení s přáteli nebo prostor pro odpočinek, správná sedací souprava dokáže proměnit váš obývací pokoj v oázu pohodlí.

Výběr správné sedací soupravy může být obtížný úkol a je třeba brát v úvahu množství různých faktorů.

Velikost

Jedním z nejdůležitějších je rozměr sedací soupravy, který by měl být přiměřený velikosti místnosti. Pokud máte malý obývák, je vhodné zvolit menší gauč, abyste se v místnosti necítili stísnění. V opačném případě můžete zvolit větší, který nebude v místnosti působit miniaturně a ihned upoutá vaši pozornost. Měli byste také zvážit, aby se na sedací soupravu vešla pohodlně celá vaše rodina a vy si tak mohli chvíli odpočinku dokonale vychutnat. V naší nabídce naleznete sedací soupravy různých rozměrů, ale také tvarů.

Tvar

Nejžádanějším tvarem sedačky je sedací souprava do L (rohová sedací souprava). Díky jejímu tvaru do písmene L se nabízí umístění v rohu místnosti. Umístěním v nepraktickém rohu využijete dostupný prostor na maximum, a proto je rohová sedačka ideální volbou i pro menší prostory. Zároveň však poskytuje dostatečný prostor pro odpočinek. Kombinuje v sobě komfortní sezení s efektivním využitím prostoru. Tento tvar je skvělou volbou i pro otevřené prostory, kde propojuje obývací prostor s jídelnou nebo kuchyní. Samozřejmostí je i možnost výběru strany, na které se nachází boční část. Stranu sedací soupravy určujeme při čelním pohledu na sedací soupravu.

Dalším oblíbeným tvarem je sedací souprava do U. Sedací souprava ve tvaru U je skvělou volbou pro ty, kteří hledají prostorné a pohodlné sezení. Kvůli svým rozměrům je vhodná spíše do větších prostorů. Umožňuje pohodlné sezení bez omezení a je ideální pro rodinné večery, oslavy nebo jen lenošení po náročném dni. Sedačka do U je atraktivním designovým prvkem, který dokáže zvýraznit vzhled vašeho obývacího pokoje. Díky své velikosti a výraznému tvaru se stává dominantním prvkem, který přitahuje pozornost. Lidé sedící na různých stranách sedačky mají rozhled a snadný přístup ke všem ostatním. Sedací soupravy do U tak vytvářejí pohodovou a sociální atmosféru.

Tou zcela nejzákladnější variantou je rovná pohovka. Pohovky se hodí i do těch nejmenších prostorů, jelikož zaberou minimum místa a nabízí jednoduchý a kompaktní design. Je důležité si uvědomit, že v malém prostoru je klíčové vytvořit rovnováhu mezi funkčností a zachováním prostoru pro volný pohyb. Pohovku můžete také doplnit křesly. Sedací souprava s křeslem vám umožňuje velkou flexibilitu při uspořádání nábytku v místnosti. Můžete si vybrat, zda pohovku a křesla umístíte v rovné linii, ve tvaru písmene L, U a nebo zcela samostatně v prostoru. Navíc pohovku a křesla můžete v průběhu času jednoduše přestěhovat na jiné místo a přizpůsobit uspořádání vaším aktuálním potřebám. Každý člen rodiny si najde své místo. Pohovka nabízí dostatek prostoru pro společné válení, zatímco křesla poskytují každému individuální prostor. 

Výborným řešením je také plánovací sedací souprava. Poskládat si ji můžete přesně podle sebe tak, aby dokonale zapadla do požadovaného prostoru a odpovídala vašim potřebám. Rozměry jednotlivých kusů jsou sice dané, ale jejich kombinací si vytvoříte sedací souprava na míru.

sedací souprava do L sedací souprava do U pohovka sedací souprava s křeslem

Materiály

Sedací soupravy od našich dodavatelů jsou zhotoveny z kvalitních materiálů a jsou precizně zpracované. Sedací soupravy jsou vyrobeny tak, aby odolaly každodennímu používání a zachovaly si svůj vzhled i po několika letech. Sedací souprava by měla být především pohodlná a ergonomická. Pohodlí zaručí dřevěná konstrukce s pružinovým jádrem a pěnovou vrstvou. Věříme, že komfort je klíčový. Proto jsou sedací soupravy vybaveny pohodlnými sedáky a opěradly, které vám poskytnou optimální podporu. Užijte si své volnočasové aktivity bez ohledu na to, zda sledujete televizi, čtete knihu nebo si povídáte z blízkými. Pokud hledáte sedací soupravu pro rodinu s dětmi, je důležité brát v úvahu také snadnou údržbu. U mnoha modelů si můžete vybrat potahovou látku přesně dle vašich požadavků. V nabídce naleznete nespočetné množství barev a typů látek (imitace kůže, látky se strukturou, velurové látky). Některé látky mají navíc speciální úpravu (vodoodpudivá  voděodolná, pro snazší čištění, vhodná pro domácí mazlíčky).

Design

Kromě toho, že sedačky poskytují pohodlné sezení, dokážou významně ovlivnit celkovou atmosféru a styl interiéru. Vylaďte si svůj interiér do nejmenšího detailu. Vyberte si moderní minimalistický design s čistými liniemi nebo klasický a elegantní vzhled s propracovanými detaily a vzory. Výběrem sedací soupravy, která bude ladit s celkovým vzhledem místnosti, docílíte harmonického a koherentního designového konceptu. Výraznou sedací soupravou svůj obývací pokoj zase rozzáříte.

rohová sedací souprava sedací souprava rohová

Funkce

Sedačky běžně disponují různými doplňkovými funkcemi, které zvyšují jejich praktičnost.

Rozkládací sedačka - možnost rozložení oceníte například v případě, že se u vás chystá přespat návštěva. Rozklad se obvykle nachází v zásuvce pod sezením. Jednoduchým vytažením šuplíku a zvednutím matrace ze sedací soupravy s rozkladem vytvoříte v mžiku pohodlné lůžko.

Vestavěné úložné prostory poskytnou praktické místo pro uložení polštářů, dek, sezónního oblečení nebo jakýchkoliv jiných předmětů. Sedací soupravy s úložným prostorem pomáhají udržet váš byt čistý a uklizený, aktuálně nepotřebné věci jednoduše uložíte dovnitř.

Polohovatelné opěrky umožňují nastavení optimálního úhlu pro podporu vašich zad. Integrované mechanismy zajistí jednoduché naklápění a také setrvání na požadovaném místě. Tato funkce vám umožňuje přizpůsobit sedačku svým individuálním preferencím. Některé sedačky mají polohovatelné i područky, případně celé sklopné části pro ještě dokonalejší relaxaci.

Sedací soupravy mohou disponovat také ne tak obvyklými funkcemi. Například součástí sedací soupravy Association je integrovaný taburet a bar. 

sedací souprava rohová rohová sedací souprava sedací souprava do L

 

Cena

Posledním ale neméně důležitým parametrem je také cena sedací soupravy. V nabídce máme jak levné sedací soupravy pro příležitostné použití, tak i luxusnější a kvalitní sedací soupravy v různých cenových relacích.

Díky naší široké nabídce si jistě vyberete i tu svou. Věříme, že vám zanedlouho bude některá z našich sedacích souprav dělat radost.

Blog

22.05.2023