Co je boxspring postel?

Boxspring postel co to je?

Postel boxspring neboli americké postele vás ohromí unikátním designem a zároveň zaručí maximální pohodlí a komfortní výšku vstávání. Od postele s roštem se boxspringová postel liší v absenci klasického roštu. Rošt nahrazuje pevná konstrukce pod matrací, a není tedy možné tyto postele polohovat. Výhodou těchto postelí je však kromě typické větší výšky ložné plochy především právě jedinečné konstrukční provedení, které zajistí dokonalé přizpůsobení tvaru vašeho těla.

Konstrukci postele tvoří základna (box), která je složená z dřevěného rámu a pružinového jádra.

Úložný prostor postele boxspring

Dle provedení konstrukce je možné tyto postele dělit na postele s úložným prostorem a postele bez úložného prostoru. V případě volby postele s úložným prostorem však zvažte i dostupný prostor kolem, způsob otevírání se mění dle zvoleného rozměru postele. Konkrétní informaci ohledně způsobu otevírání naleznete v kartě produktu.

Skladba matrací postele boxspring

Dále je možné tyto postele dělit dle skladby matrací. Boxspring postel může mít pružinovou matraci v jedné nebo dvou vrstvách.

postel boxspring

 

Základní variantou je boxspring s jednou matrací, která je k úložnému prostoru uchycena prostřednictvím pružinových (případně pístových) mechanismů

boxspring postel

 

Ještě komfortnější verzí je pak boxspring s dvěma matracemi na sobě. Spodní matrace je stejně jako u verze s jednou matrací uchycena k úložnému prostoru. Horní matrace je následně na spodní matraci volně položená. Díky dvojitému odpružení reaguje kontinentální postel ještě lépe na pohyby vašeho těla.

Pro úplně to nejdokonalejší pohodlí a maximální odpočinek doporučujeme ještě tzv. topper - asi 5 cm vysokou matraci. Kromě sjednocení povrchu topper zajišťuje i ochranu matrací pod ním, čímž navíc prodlouží jejich životnost. V základní nabídce u nás naleznete topper PUR (klasická polyuretanová pěna) a nebo topper VISCO (paměťová pěna). Případně je možné samozřejmě vybrat i jakýkoliv jiný topper z naší nabídky.

boxpsring postel

Matrace postele boxspring

Při výběru postele boxspring nastává ještě otázka, zda zvolit matrace bonelové nebo matrace taštičkové. Obě se řadí mezi pružinové matrace, nicméně i přesto se od sebe významně liší. Všechny pružinové matrace mají jádro z ocelových spirálových pružin, které poskytují tělu potřebnou oporu. Pružiny jsou pro zvýšení komfortu ještě obklopené pěnovou vrstvou. Vzhledem k tomu, že tyto matrace mají velké dutiny uvnitř (nejsou vyrobeny z jednoho pevného kusu materiálu), rychle odvádějí vlhkost a zajišťují dobré klima na spaní. Proto jsou vhodné i pro ty, kteří se v noci více potí. Pružiny umožňují výbornou cirkulaci vzduchu v celé matraci, což zabraňuje růstu plísní.

Bonelová matrace

Jádro této matrace tvoří vzájemně propojené pružiny, na zatížení jedné pružiny reagují i ty okolní. Nevýhodou bonelové matrace je tedy nižší bodová elasticita, matrace není schopná se přizpůsobit tělu tak dokonale jako je tomu u matrace taštičkové. Na druhou stranu s tímto souvisí i hlavní výhoda bonelové matrace, a tou je její vyšší odolnost a nosnost.

Bonelová matrace

Taštičková matrace

Taštičková matrace

Na rozdíl od bonelové matrace má taštičková matrace pružiny jednotlivě zašité v textilních sáčcích (tzv. taštičkách), které pracují samostatně. Při zatížení jedné pružiny tedy nejsou ovlivněny ty okolní. Proto taštičková matrace poskytuje dokonalou stabilizaci vašemu tělu v jakékoliv poloze. Taštiček s pružinami se v matraci nachází přibližně 200 na metru čtverečním. 


 

Výška ložné plochy

Boxspring postele jsou vhodné i pro starší lidi, jelikož větší výška ložné plochy postele zajišťuje snazší vstávání a ulehání. Nejen proto jsou tyto postele v poslední době tak oblíbené. Pro dospělého obecně doporučujeme minimální výšku kolem 50 cm (ideální je však o něco vyšší - až 70 cm). Při usednutí na kraj postele a položení celých chodidel na zem by mělo koleno svírat úhel 90° nebo více.

Rozměry

V naší nabídce naleznete jednolůžka, manželské postele a velkou škálu dalších rozměrů včetně těch atypických a nadrozměrných.

boxspring postel

Zakázková výroba boxspringových postelí

Postele z naší zakázkové výroby je možné přizpůsobit vašim požadavkům a vytvořit vám tak postel na míru. Boxspringové postele na zakázku nabízíme s výběrem ze čtyř druhů matrací - bonelová T3 středně tvrdá, taštičková T3,5 středně tvrdá, bonelová T4 tvrdší a bonelová s kokosem T4,5 tvrdá.Je možné změnit výšku, šířku a design čela postele, přidat boční čelo, vybrat jiný typ a výšku nožiček, změnit výšku či rozměry ložné plochy atd. Na výběr je k dispozici nepřeberné množství typů a barev látek. Rovněž jsme schopni vyrobit postele se zesílenou konstrukcí, které jsou vhodné i do hotelů či jiných ubytovacích zařízení.

Naše boxspringové postele budou krásným a funkčním prvkem ve vaší ložnici https://www.aza-nabytek.cz/loznice/calounene-postele/postele-boxspring Tu nejlepší boxspring postel najdete totiž právě u nás.

Blog

15.03.2023