Šatní skříň

Šatní skříň vám poskytne potřebný úložný prostor pro veškeré vaši věci. V naší široké nabídce naleznete skříně do ložnice z různých materiálů (skříně masiv - skříň borovice, nebo lamino v různých dekorech), s různým typem otevírání (skříň s posuvnými dveřmi, skříň s klasickými dveřmi na panty), s různým vnitřním uspořádáním (policová skříňšatníková skříň, kombinovaná skříň) a také o různých rozměrech včetně skříní rohových a nástavců na skříně. V našem sortimentu máme samozřejmě i série se skříněmi o různých rozměrech. Místo jedné skříně si tedy můžete zvolit více skříní ze stejné série, které postavíte vedle sebe a využijete například celou stěnu pokoje. Někdy je tím nejlepším řešením rohová skříň - obzvlášť v menších bytech může pomoci vyřešit problém s místem, jelikož tímto způsobem využijete i nepraktický roh místnosti. Nabízíme i velké rohové skříně, které svým vzhledem připomínají spíše šatnu - dveřmi se dostanete dovnitř skříně.

Výběr šatní skříně nelze brát na lehkou váhu. Šatní skříň je totiž kus nábytku, který zpravidla pořizujete na delší dobu a který navíc dotváří celkový vzhled místnosti. Vyberte si tedy takovou, která bude odpovídat nejen vašemu vkusu, ale bude vám vyhovovat především z funkčního hlediska. Šatní skříň na oblečení by měla být prostorná a vhodně dispozičně řešená, aby se do ní vešlo vše a aby co nejvíce odpovídala vašim potřebám. Když se řekne šatní skříň, každého obvykle napadne souvislost s ložnicí. To ale rozhodně není jediné místo, kde šatní skříň najde své využití. Kromě ložnice ji můžete umístit téměř kamkoliv - hodí se i jako skříň do předsíně na bundy a kabáty, skříň do dětského pokoje na oblečení vašich ratolestí, do šatny apod. Před výběrem je třeba si ujasnit vaše hlavní požadavky: 

Rozměry

Nejdůležitějším parametrem pro výběr skříně jsou její rozměry. Hloubka šatní skříně se zpravidla pohybuje kolem 60 cm, aby do ní bylo možné pohodlně na ramínku pověsit i různé šaty a kabáty. Šířku a výšku následně vybírejte dle vašich prostorových možností. Najdete u nás i velké šatní skříně až do šířky 278 cm nebo vysoké šatní skříně až do výšky 245 cm. Nabídka různých šířek a výšek je tak obsáhlá, že si jistě vyberete ideální rozměr, takže se svým způsobem jedná o skříň na míru.

Materiály

Většina skříní v naší nabídce je vyrobena z laminovaných desek v různých dekorech (u některých můžete zkombinovat i více dekorů - například dveře v jiné barvě než korpus skříně). V nabídce máme také masivní skříně z borovice. Pro ty, kteří častěji mění své bydliště, jako například i pro studenty, je vhodnou volbou i modulární skříň (plastová skříň). Modulární skříň se skládá z jednotlivých boxů, které je možné poskládat dle vaší potřeby.

Designy

Vyberte si design, který vás jen tak neomrzí. Šatní skříň můžete do místnosti zakomponovat tak, aby tvořila celek s ostatním nábytkem a nebo z ní naopak vytvořit středobod místnosti. V nabídce máme kromě nestárnoucích klasických designů i skříně s moderními 3D designy napodobujícími například kapradiny nebo dřevěná polínka. Šatní skříň bílá nebo skříň v dekoru světlého dřeva pomůže danou místnost rozzářit, černá skříň nebo skříň v dekoru tmavého dřeva zase zútulnit. Výběrem skříně se zrcadlem můžete docílit optického zvětšení interiéru. Na dveřích připevněné zrcadlo ocení navíc jistě nejen ženy.

šatní skříň s posuvnými dveřmi

Vnitřní uspořádání

Máte raději spíše šuplíky nebo otevřené police? Máte více oblečení ke složení nebo spíše k pověšení? Při výběru šatní skříně byste měli brát v potaz to, jaký typ oblečení plánujete do skříně ukládat. Pokud jsou to košile, šaty, obleky či kabáty, měla by převážnou část skříně tvořit tyč k zavěšení ramínek. Pokud však tento typ oblečení nenosíte, můžete zvolit jednoduché skříně policové

Šatní skříň s policemi

Policové skříně jsou základní variantou skříní, jejich vnitřní uspořádání tvoří police. Tyto skříně jsou velice univerzální a najdou využití například i v kanceláři pro uskladnění šanonů s dokumenty, v předsíni jako skříň na boty či kdekoliv jinde. Pro lepší uspořádání můžete do polic vložit různé košíky do skříně.

Šatní skříň s tyčí

Další variantou jsou šatní skříně, které mají uvnitř především šatní tyč na zavěšení ramínek. Na závěsnou tyč můžete zavěsit veškeré háklivé oblečení nebo prostě jen to, které se Vám nechce skládat. Šatních tyčí může skříň obsahovat několik pro ještě lepší využití prostoru.


Kombinované skříně

V nabídce máme samozřejmě i skříně, které kombinují různé typy uspořádání v jednom kusu nábytku (police se šatní tyčí, případně i se šuplíky). Pokud nemáte komodu, je vhodné aby šatní skříň obsahovala šuplíky na spodní prádlo apod. U skříní s posuvnými dveřmi jsou případné šuplíky skryté uvnitř, u klasického otevírání na panty mohou být šuplíky i viditelné a ihned dostupné bez otevírání dveří.

šatní skříně


Otevírání dveří

Především v menších bytech je třeba zvážit systém otevírání dveří, jelikož někdy opravdu na každém centimetru záleží.

Dveře s panty
Stále nejčastěji používané klasické otevírání na panty je vhodné spíše do prostornějších místností. Dveře se otevírají do prostoru před skříní, a tedy je nutné mít před skříní dostatek místa (nejen na dveře, ale i na pohyb před nimi).

Posuvné dveře
Při výběru šatní skříně s posuvnými dveřmi nemusíte myslet na to, zda máte před skříní dostatek místa pro její otevření. Dveře se posouvají v rámu skříně, a tedy k otevření potřebujete před samotnou skříní minimum místa. Ideální řešení i pro menší prostory. U některých skříní AZA s posuvnými dveřmi je možné také dokoupit vkládací kontejnery se šuplíky do skříně, které pomohou využít vnitřní prostor na maximum.

šatní skříň


Sháníte levné skříně nebo si potrpíte na kvalitu a raději si připlatíte za kvalitní skříně? Nebo kvůli nedostatku prostoru sháníte skříně do ložnice s posuvnými dveřmi? Věříme, že si u nás vyberete tu pravou skříň ať už jsou vaše požadavky jakékoliv.

Blog

29.01.2023