Co je topper?

Topper - Chránič matrace 

Topper je skvělý doplněk, který najde využití v každé domácnosti. Jedná se o tenčí matraci, kterou můžete umístit na téměř jakýkoliv podklad včetně pěnových a pružinových matrací. Najde využití také jako příležitostná matrace pro nečekanou návštěvu nebo třeba i jako podložka na cvičení. Slouží především ke zvýšení komfortu stávající matrace, ale důvodů k jeho pořízení je hned několik.

topper topper

Zvýšení komfortu

Již zmíněným hlavním důvodem je zvýšení komfortu ležení. Tím, že na ložnou plochu přidáte další vrstvu, docílíte větší kvality vašeho spánku a i celkového zlepšení zdraví. Pokud máte matraci, která je příliš měkká nebo tvrdá, můžete pomocí topperu upravit její tuhost a získat tak požadované pohodlí. Topper pomůže snížit tlak na klouby a svaly, což vede k lepšímu spánku a snížení bolesti zad nebo kloubů. Topper také zvýší výšku ložné plochy, takže se vám z postele bude vstávat ještě snadněji.

Sjednocení povrchu

Tuto výhodu oceníte hlavně u manželských postelí, kde eliminuje mezeru mezi matracemi. Můžete s ním také starý nepohodlný gauč přeměnit v komfortní lůžko. ?Je však třeba myslet na to, že topper podklad pod ním částečně kopíruje. Příliš deformovanou matraci bohužel ani topperem nezachráníte?

Ochrana matrace

Použitím topperu vaši matraci ochráníte před různými nečistotami, potem a celkovým opotřebením. Prodloužíte tak životnost své matrace.

Ekonomická volba

Zakoupení topperu na matraci je cenově dostupnější než nákup nové matrace. Pokud potřebujete zvýšit pohodlí své postele, ale nechcete utrácet příliš mnoho peněz, může být topper skvělým řešením.

Flexibilita

Topper můžete snadno přemístit na jiné místo, použít ho jako matraci pro hosty, podložku na cvičení apod. Jeden topper můžete využít rovnou hned pro několik účelů.

Hygiena a údržba

Díky snadné přenositelnosti je možné topper také pravidelně větrat. Potah topperu je navíc snímatelný a pratelný. To ocení jistě nejen alergici, jelikož topper pomůže snížit množství prachu a roztočů v posteli.

Celkově vzato je topper výbornou investicí. Pokud jste se již pro nákup topperu rozhodli, je třeba zohlednit také vaše individuální preference a potřeby. Zejména co se týká materiálu, výšky a tuhosti topperu.

Materiály

Stejně jako běžné matrace se i toppery vyrábí z různých materiálů. V základní nabídce u našich postelí naleznete klasický topper z polyuretanové pěny (PUR topper) a topper z paměťové pěny (VISCO topper). Můžete si však zvolit i jakýkoliv jiný topper z naší nabídky, kde naleznete například i topper ze studené pěny nebo topper z inovativní pěny Flexifoam®. Některé toppery mají na povrchu navíc i tzv. masážní nopky pro ještě dokonalejší relaxaci.

  • Polyuretanová PUR pěna je základní materiál využívaný při výrobě matrací. Vyznačuje se dobrou elasticitou a hustotou, a proto vám topper z polyuretanové pěny poskytne dostatečnou podporu a pohodlí za rozumnou cenu.
  • Paměťová VISCO pěna byla původně vyvinuta pro vesmírný průmysl, ale díky jejím výjimečným vlastnostem se nyní používá i při výrobě matrací. Hlavní vlastností paměťové pěny je její schopnost reagovat na teplo. Při kontaktu paměťová pěna změkne a dokonale se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Topper z paměťové pěny dokonale stabilizuje páteř ve zcela přirozeném zakřivení a také minimalizuje přenos pohybu na druhou stranu matrace.
  • Studená HR pěna je moderní a vysoce kvalitní typ polyuretanové pěny. Díky použité technologii má studená pěna otevřenou strukturu, která zajišťuje větší prodyšnost tohoto typu matrace. Topper ze studené pěny vyniká výbornou elasticitou a větší odolností proti proležení. 
  • Latex patří mezi ty nejtrvanlivější materiály, které si můžete u matrací zvolit. Přirozeně antibakteriální klima zabraňuje šíření roztočů a plísní, a proto je výbornou volbou nejen pro alergiky, astmatiky a děti. Topper z latexu vyniká vysokou pružností, tvarovou stálostí a dlouhou životností. 
  • Pružná pěna Flexifoam® je za studena tvářená polyuretanová pěna. Pěny Flexifoam® jsou vyrobeny technologií pěnění na uzavřených linkách (nepodléhají kvalitativním výkyvům v šaržích pěn, jako tomu může být u výroby na konvenčních otevřených – tzv. atmosférických – linkách). Má podobné vlastnosti, jako studená pěna
topper topper krycí matrace krycí matrace

Výška

Výška topperu se obvykle pohybuje od cca 4 až do 10 centimetrů. Tenčí toppery minimalizují změnu výšky ložné plochy postele, ale poskytnou také menší dodatečný komfort. Vyšší toppery vám zajistí větší pohodlí, je však nutné počítat s poměrně velkým zvýšením ložné plochy postele. Obecně platí, že toppery s výškou 5 až 7 centimetrů jsou nejčastěji používané, jelikož poskytují dobrý kompromis mezi oběma vlastnostmi.

Tuhost

Toppery nabízíme s různými stupni tvrdosti. Uvedené stupně tuhosti jsou však pouze orientační a každý výrobce může mít škálu tuhosti nastavenou trochu jinak. Aby topper zcela vyhovoval vašim požadavkům na komfort a zajistil ničím nerušený spánek, je samozřejmě nejlepší ho osobně vyzkoušet. Rádi vás přivítáme na naší prodejně v Hynčicích (okres Náchod).

Blog

11.05.2023